[MTI] A térség kereskedelmi szálláshelyein az első negyedévben 243 ezer vendég 680 ezer éjszakára szállt meg.
A vendégek csaknem harmada külföldi volt, akik az összes vendégéjszaka több mint négytizedét töltötték el. A külföldi vendégek elsősorban az Európai Unióból, azon belül is Németországból és Ausztriából érkeztek régióba.
A szállástípusok közül a szállodák voltak a legnépszerűbbek: mind külföldről, mind belföldről több vendéget fogadtak, bár az eltöltött éjszakák száma csökkent.
Az országos vendégforgalom mintegy ötöde realizálódott a Nyugat-Dunántúlon, amely kereskedelmi szálláshelyein január-márciusban 242.627 vendég 680.325 éjszakát tartózkodott. A vendégek száma 2,7 százalékkal nőtt, az általuk eltöltött éjszakák száma azonban 2,6 százalékkal csökkent 2007 azonos időszakához képest.
A régión belül az éjszakák felét a Zala megyei szálláshelyeken, a fennmaradó negyed-negyed részüket pedig Győr-Moson-Sopron és Vas megyében töltötték el. Míg ez utóbbiakban a külföldi és belföldi vendégek érdeklődése is számottevően nőtt az előző év azonos időszakához képest, addig Zala megyében mindkettő csökkent. Kimagasló a változás Vas megyében, ahol a külföldiek által eltöltött vendégéjszakák száma 12,9 százalékkal nőtt.
Országosan a külföldiek és a belföldiek által eltöltött éjszakák megoszlása mintegy 50-50 százalékos volt, a régióban viszont a belföldi vendégkör a meghatározó, hányaduk mintegy 60 százalékot tett ki. Míg Győr-Moson-Sopron és Zala megyében a nyugat-dunántúli átlaghoz hasonlóan a belföldiek által eltöltött éjszakák domináltak, addig Vas megyében 50-50 százalék volt az arány.
A vendégéjszakák száma alapján a régió forgalmának zöme a négycsillagos, a háromcsillagos szállodákban és a gyógyszállókban, az éjszakák 13,6 százaléka wellness-szállókban 9,3 százaléka a panziókban realizálódott.