[MTI] A szakember emlékeztetett: a Nemzeti Turizmusfejlesztési Stratégia alapján megszületett Tisza-tavi Regionális Turizmusfejlesztési Stratégia fő célkitűzésként a turizmus szezonális ingadozásának csökkentését, az egy turistára jutó bevétel, valamint a turizmusból származó hazai bevételek növelését jelölte meg.
A mostani pályázat keretösszege 36 millió forint, amelyből várhatóan 8-10 pályázó kap támogatást. Egy-egy sikeres pályázattal a beruházás összköltségének 50 százaléka, maximum 8 millió forint vissza nem térítendő támogatás nyerhető el, a beküldési határidő szeptember elseje.
A pályázat keretében támogatható egyebek között a Tisza-tavi régióban új szabadvízi strand kialakítása, a már meglévőkön az infrastrukturális és szolgáltatási háttér javítása, a vendégek komfortérzetének növelését szolgáló fövenyfelújítás, parti sétányok, a partot elkerülő utak építése, valamint szelektív hulladékgyűjtő edények lerakása.
A kerékpáros turizmus területén az útvonalak kitáblázása, pihenő és információs pontok létesítése, biztonságos kerékpártároló helyek, szerviz állomások kialakítása, fejlesztése részesülhet támogatásban.
Szintén a támogatandó körbe tartoznak a horgászati célú gépjárműforgalom kiváltását szolgáló fejlesztések, így zárt, őrzött parkolóhelyek, bérbe vehető környezetbarát közlekedési eszközök biztosítása, illetve sorszámozott parti horgászhelyek, és azokat kiszolgáló táborhelyek létesítése.
Szabó Lajos projektmenedzser jelezte: a Tisza-tavi régióra vonatkozó turisztikai célok megvalósítása érdekében egy másik, 34 millió forintos keretösszeggel kiírt pályázattal a szakminisztérium a gyógy- és wellness szolgáltatások fejlesztését, a menetrend szerinti sétahajó járatok indításának ösztönzését, valamint a vendégek tartózkodási idejét növelő programok megszervezését kívánja támogatni.
A beadási határidő ezúttal is szeptember 1-je, az elnyerhető, vissza nem térítendő támogatás mértéke 1,5 és 5 millió forint között mozog.