[MTI] A konferencián előadást tartó szakemberek arra keresik a választ, hogy miként használtuk ki a tározó tó adta lehetőségeket az elmúlt három évtizedben, és mit kell tenni ahhoz, hogy a következő 30 év még sikeresebb legyen a Tisza-tó által kínált értékek hasznosításában - fogalmazott Molnár Anita igazgató.
A május 14-ei, szerdai plenáris ülésen szó esik többek között a Tisza-tó turizmusának fejlődéséről, horgászati hasznosításának eredményeiről, a térségében megvalósított területfejlesztésre valamint a természeti értékei védelmében hozott intézkedésekről.
A konferencia második napján az egyes témákat szekcióüléseken bontják ki és elemzik a résztvevők. Az egyik szekcióban például arra keresik a választ, a Tisza-tónál milyen újdonságokkal lehet az öko-, horgász és vízparti turizmusnak további lendületet adni, illetve hogyan válhat a tározó egy sajátos márkává a hazai idegenforgalomban.
Megemlékeznek arról a nagyszabású természetátalakító munkáról is, amelynek révén a kiskörei vízlépcső és hozzátartozó tározó megszületett.
A "Területfejlesztés szárazon és vízen" nevet viselő szekcióban értékelik a Tisza-tó gazdasági és infrastrukturális helyzetét, a térségben élők társadalmi problémáit, és kitérnek az észak-alföldi régióval kialakított együttműködésre.
A május 16-ai zárónapon a szekcióüléseken elhangzottak alapján közzéteszik a konferencia üzenetét és ajánlását a jövő generációja számára.