[MTI] "Az üdülőterületről szervezett módon költöztettük ki az ott lévőket" - említi Jüttner Csaba polgármester, egyben a helyi védelmi bizottság vezetője az MTI helyszíni tudósítójának.
Elmondta, hogy a délelőtt folyamán két rendőrautó járta a telepet és hangosbemondón kérték fel az üdülőket a házak elhagyására. A tapasztalat szerint a vendéglátó- és különféle szórakozóhelyek már felkészültek egy-egy ilyen gyors pakolásra, így a délutáni összegzéskor Tarcsa Csaba vásárosnaményi rendőrkapitány arról értesült, hogy csak egy mutatványos dodzsemei kerültek víz alá.
A rendőrség, a polgárőrséggel folyamatosan járőrözve, 24 órás vagyonvédelmet biztosít az üdülőterület elhagyott házainál - mondta megnyugtatásképp a rendőrkapitány.
Az MTI tudósítója szerint úgy tűnik, "érdemes volt megépíteni" a Tisza töltésén azt az öt kilométeres szakaszt, amely a Tisza-híd és az üdülőtelep közötti részen sétálóútként funkcionál, mert a katasztrófaturizmus kedvelői nagy számban gyalogolnak most erre.
A különféle éttermek, fagyizók és más vendéglátóhelyek vezetői már pénteken megkapták a jelzést, hogy a magas vízállás miatt valószínűleg szombaton be kell csukniuk. Így nem maradt romlandó élelmiszer a hűtőkben, hiszen az érintettek tudták, hogy az elektromos áramot is kikapcsolják szombat estére.
Az MTI tudósítója érdeklődött a gát által védett oldalon lévő vendéglátóhelyeken is. Szirota József, felszolgáló a Diófa kempingből, elmondta, hogy a faházakra lett volna igény, de már hely nem volt, sátrat viszont csak egy tucatnyian vertek fel. Nekik az árhullám nem jelent többletfeladatot.
A diákok szervezett üdültetését végző Lónyay Menyhért Szakközépiskola tanára, Sándor Lászlóné elmondta, hogy már délelőtt telefonáltak azoknak a szállásrendelőknek, akik estére jöttek volna a Tisza-partra.
"Most van a főszezon, ez az árhullám eléggé visszaveti a beregi idegenforgalmat" - jegyzi meg Winkler Jánosné, a Winkler-ház Hotel tulajdonos igazgatója. Hozzánk is több üdülővendég benézett, azonban minden helyünk foglalt volt, ezért nem tudtunk segíteni - mondta.
A város másik látványossága, a Szilva gyógyfürdő előtt viszont sok kocsi parkol, mutatva, ha nem lehet a folyóban, akkor lehet a termálvízben fürödni.
A szakemberek szerint az árhullám három-négy nap alatt elhagyja a területet, legnagyobb gondot az utána maradt iszap eltakarítása, valamint a fertőtlenítés jelenti majd. Ugyanis a faházak kivétel nélkül magas betonlábakon állnak, az árhullám ezeknek a szintjét nem fogja elérni.