[MTI] Kiemelte, hogy például nem történt meg teljes körűen a kiemelt termékek fejlesztési programjainak elkészítése, valamint az országos vonzerő-leltár összeállítása sem.
Az uniós társfinanszírozással megvalósuló pályázatok esetében a megjelentetés elhúzódásának egyik okaként mindig a hosszadalmas előkészítés szerepel. A regionális operatív program turisztikai pályázatainál a pályázók gyakran a beadási határidő előtt nem sokkal még módosításokkal szembesülnek - tette hozzá.
Nagy problémának nevezte az ellenzéki politikus, hogy a legjelentősebb fejlesztések az előzetes ígéretek ellenére nem kerültek be a kiemelt projektek közé. Így a budapesti 5.000 fős kongresszusi központ, vagy a Nemzetközi Balneológiai Kutató Intézet megvalósítása sem szerepel az uniós támogatású fejlesztések között.
Bánki Erik felhívta a figyelmet arra is, hogy a turizmus törvény tervezet véglegesítése még mindig nem történt meg, határidejét 2006-ról 2008-ra módosították.
A fideszes képviselő szerint válságos a Tourinform irodák helyzete. Mivel az önkormányzatok az ellehetetlenülés szélén vannak, a kormánynak részt kellene vennie a Tourinform hálózat finanszírozásában. Bánki Erik szerint háromszintű finanszírozásra lenne szükség az irodák fenntartása érdekében: az önkormányzatok és a vállalatok mellett az államnak is részt kellene venni ebben. Éves szinten 250-300 millió forintra lenne szükség, ezzel szemben az idén összesen 100 millió forintot fordítanak az irodák fejlesztésére.