[MTI] Zombor Gábor polgármester elmondta: Brüsszelben jelenleg több mint 350 regionális, térségi, városi iroda és tízezer lobbista dolgozik, ezért fontosnak tartja hogy Bács-Kiskun, Békés és Csongrád megyének, valamint a csatlakozó városoknak is legyen képviseletük.
A polgármester ígéretesnek nevezte, hogy a szerbiai Vajdaság és a romániai Bánát hasonló irodát készül nyitni, mely határon átnyúló együttműködési lehetőséget kínál.
Emlékeztetett arra: a WestPannon néven már működik iroda Brüsszelben, amelyet nyugat-magyarországi települések és megyék nyitottak.
A tervek szerint, az irodát egy közösen létrehozott non-profit, közhasznú jogállású korlátolt felelősségű társaság működteti, mely az alapítók közös tulajdonát képezi.
A képviselet feladata a délkelet-magyarországi megyei, térségi, városi, községi, társadalmi projektek, programok elfogadásának és végrehajtásának európai eszközökkel történő elősegítése.
Zombor Gábor beszámolt arról: az eddigi tárgyalások szerint Bács-Kiskun, Békés és Csongrád megye, továbbá Békéscsaba, Hódmezővásárhely és Kecskemét megyei jogú városok nonprofit, közhasznú jogállású korlátolt felelősségű társaságot hoznak létre Délkelet-magyarországi Iroda Non-profit Kft. néven.
Hódmezővásárhely és Békéscsaba közgyűlései már meghozták az alapítást elhatározó döntéseiket, a többi érintett várhatóan április végén dönt az alapításról.
Brúszel László, az ellenzékben lévő MSZP frakcióvezetője nem javasolta a közös iroda nyitásáról szóló előterjesztés elfogadását, mert véleménye szerint Szeged városa csatlakozása nélkül nem lesz működőképes az elképzelés.
Zombor Gábor válaszként elmondta: Szegedet is megkereste Becsey Zsolt képviselő ötletével, de a város vezetése nem kívánt az együttműködésbe bekapcsolódni.