[MTI] A fejlesztéseket abból a 220 millió forintból valósították meg, amelyet a települések a határ menti együttműködésen alapuló Interreg program pályázatán nyertek el - mondta Szabó Csaba.
Hollókőn egy korábban óvodaként működő épületből 25 fős diák-szálláshelyet alakítottak ki. Egy műemléki ingatlan vásárlásával és felújításával palóc hagyományházat és kutatóközpontot hoztak létre, amelynek anyaga a Hollókővel foglalkozó néprajzosok, kutatók, a faluról szakdolgozatot írók munkáját segíti.
A hollókői vár mellett vizesblokkot építettek ki és felújították az információs irodát, ahol elvégezték a tető és a belső burkolatok cseréjét is.
Létrehoztak egy kézműves udvart, ugyanis az önkormányzatnak az a szándéka, hogy fiatal kézműves párokat, családokat telepítsen Hollókőre, akiknek munkát és lakást is adna. Az alkotók bemutatnák a mesterségeket, és bevonnák ebbe a turistákat is - mondta a polgármester.
Hollókőn a fejlesztés előtt az önkormányzat 45 férőhelyet tudott biztosítani a vendégeknek.
Rimóc önkormányzata 10 fős vendégházat építtetett, és egy épület megvásárlásával 25 fős ifjúsági szálláshelyet alakított ki.
Hollókő és Rimóc közösen pályázott a turisztikai programra a szlovákiai Dudincével, ám a gyógyfürdőkkel rendelkező település a nemzeti elbírálás miatt nem nyert forrásokat.
A határon átnyúló együttműködés hosszabb távú céljai ugyanakkor a modell értékű turisztikai partnerség, közös idegenforgalmi programkínálat kialakítása.