[MTI] Ebből az alkalomból nagyszabású konferenciát szerveztek, amelynek elsődleges célja a turizmus számára elérhető fő uniós források bemutatása, a forrásokat eredményesen felhasználó tagállami projektek ismertetése, valamint a sikeres európai úti célok hálózattá szerveződésének elősegítése, a régiók együttműködésének erősítése, illetve az ezzel kapcsolatos legjobb gyakorlatok bemutatása volt - közölte az MTI-vel Mányai Roland, az Önkormányzati Minisztérium turisztikai szakállamtitkárságának főosztályvezetője, a magyar küldöttség vezetője.
A konferencián az EU képviselői tájékoztatást adtak az Európai Regionális Fejlesztési Alap, az Európai Területi Együttműködés, az Európai Szociális Alap, a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Alap, valamint a Natura 2000 turisztikai célú felhasználásának lehetőségeiről és már megvalósított sikeres projektekről.
A program második részében bemutatták a brüsszeli bizottság által két éve meghirdetett Kiváló Európai Úti Célok Díjat. Bemutatkoztak az eddig legsikeresebb két ország, Magyarország és Írország ,nyertes pályázatának elkészítői is.
A tavalyi magyar nyertes az Őrség volt, mint Magyarország legjobban fejlődő úti célja. Előadásában Márkus Ferenc, az Őrségi Nemzeti Park Igazgatóságának vezetője elmondta, hogy a díj nagyban hozzájárult a térségben a közös gondolkodás és cselekvés fontosságának megértéséhez, elősegítette a turizmusfejlesztési együttműködést.
A tavalyi nyertes Őrség mellett az idei nyertes Hortobágy - Magyarország legjobb, élő hagyományokat őrző úti célja - is részt vett a brüsszeli programon. Kocsis Attila a Hortobágyi Természetvédelmi és Génmegőrző Kht. képviseletében ismertette a "Hortobágy, a pásztorok földje" című győztes pályaművet.